Про федерацію

 Зараз ніхто не може сказати коли і хто першим почав грати в настільний теніс. Більшість фахівців вважає, що настільний теніс з'явився в Англії, як різновид Королівського Тенісу. Досить довго гра використовувалася не як вид спорту, а тільки як засіб для проведення вільного часу та активного відпочинку. Наприкінці вісімдесятих років XIX століття гра стала популярною багато в чому із-за конкуренції серед виробників інвентарю, яка сприяла вдосконаленню ракеток і м'ячів.
У 20-х роках минулого століття настільний теніс почав розвиватися і в СРСР (до складу якого входила і Україна). З 1927 р. в Харкові та інших містах України стали регулярно проходити особисті і командні турніри з настільного тенісу.
На початку 30-х років захоплення настільним тенісом стало згасати, і заново він почав розвиватися лише після Великої Вітчизняної війни.
Після закінчення II Світової війни значно активізується тенісний рух і в Україні. У 1946 році в Москві відбувся перший післявоєнний міжміський матч Москва - Ужгород. А в 1949 році був проведений турнір п'яти міст СРСР з участю спортсменів Одеси і Києва. Настільний теніс став улюбленою грою в Україні.
У 1950 році спортсмени з України були представлені в першому Всесоюзному турнірі найсильніших тенісистів, який відбувся в Москві. Незабаром за новими міжнародними правилами проводиться другий турнір в Ризі з участю українських спортсменів.
Одним із засновників радянської школи настільного тенісу був тренер збірної команди СРСР Ст. Іванов (р. Москва), який підготував ряд українських гравців високого класу - харків'ян В. Русина і М. Меламута, львів'янина С. Холодовського, одесита А. Пастернака.
У першій половині 60-х років світове лідерство серед чоловіків утримували китайці, а серед жінок за звання кращих боролися китаянки і японки. Україна неодноразово вигравала чоловічими та жіночими командами Кубок СРСР з настільного тенісу, були чемпіонами СРСР, в 1963 році виграли спартакіаду народів СРСР, а Світлана Грінберг стала чемпіонкою світу.
На початку 70-х років на першу роль вийшло нове, дуже сильне покоління гравців з Європи (серед них львів’янин А. Строкатов). На чемпіонаті світу з настільного тенісу 1973 року серед змішаних пар А. Строкатов і А. Гедрайтіте були нагороджені срібними медалями. У 1976 році призером чемпіонату Європи в одиночному розряді став А. Строкатов, який зайняв друге місце.
Переможцями і призерами юнацьких першостей Європи були Т. Ромахина, Ольга і Наталія Лапошиных, Р. Ерентюк, О. Саприкін. Сім разів жіноча команда «Авангард» (р. Одеса) ставала володарем кубка СРСР, Ковтун Олена Валеріївна - чемпіонка СРСР в команді, неодноразова чемпіонка України, чемпіонка Європи в парі 1986 і 1988 роках,учасниця 2-х Олімпійських ігор (1988 , 2000 рр..)

Федерація настільного тенісу була заснована ще в часи Радянського Союзу. Великий внесок у розвиток настільного тенісу в Україні внесла Алла Миколаївна Басіна. У 1957 році вона стала ініціатором і організатором створення Федерації настільного тенісу України, першим президентом Федерації став Бабич, Басіна А. М., як начальник відділу спортивних ігор, а Бабич, як президент, забезпечували наполегливу, цілеспрямовану, злагоджену і дружну роботу фахівців та громадського активу всієї Республіки, завдяки чому Збірна України з настільного тенісу стала чемпіоном Спартакіади народів СРСР. В Республіці з'явилися перші майстри спорту, заслужені тренери, судді вищих категорій з настільного тенісу. Українські спортсмени все частіше радували своїх вболівальників гучними перемогами на всесоюзних і міжнародних змаганнях. Досить згадати хоча б киянку Світлану Грінберг, яка в жіночій парі з москвичкою Зоєю Руднєвої і в складі збірної СРСР стала дворазовою чемпіонкою світу. Змінювалися президенти Федаров, Похоленчук Ю. Т., Чернов А. Б. В 1961 р. Федерацію очолила Басіна, Алла Миколаївна. Плідна організаторська діяльність А. М. Басіной забезпечила настільного тенісу величезний загін прихильників у всіх без винятку областях України.
Алла Миколаївна була засновником настільного тенісу в Україні від первинних організацій до заснування Федерації настільного тенісу України, була її багаторічним принциповим Віце-президентом і активно боролася за розвиток настільного тенісу в країні.
Федерація настільного тенісу України (ФНТУ) – Всеукраїнська громадська організація, яка обєднує спортсменів, тренерів, суддів інших фахівців настільного тенісу в досягненні мети і завдань, які передбачені Статутом. Заснована  Федерація настільного теніму України з 1992 р., а зареєстрована Міністерством юстиції України 15.10.1999 р. свідоцтво серія АО1 №212292. З 1997 р. і по теперішній час Федерацію настільного тенісу України очолюєт доктор економічних наук, академік, герой України Ландик Валентин Іванович.
Федерація об’єднує 26 обласних та міських осередків.
Основна мета діяльності Федерація – це сприяння розвитку настільного тенісу в Україні та за її межами, піджвищення ролі фізичної культури та спорту у всебічному розвитку особистості, зміцненню здоровья громадян, формування здорового способу життя та захист спільних інтересів своїх членів.
З метою якісної роботи в Федерації створені комісії: головна суддівська, спортивно-технічна, комісія атлетів, дитячо-юнацька комісія, Тренерська рада, інформаційно-аналітична комісія, комісія антидопінгу.
За роки існування Федерацією впроваджена мережа офіційних змагань різного рівня:
Чемпіонат України (ЧУ) серед чоловіків та жінок
ЧУ серед молоді до 21 р.
ЧУ серед юніорів до 18 р.
ЧУ серед кадетів до 15 р.
ЧУ Прудкий мяч серед юнаків та дівчат до 14, 12 років
Кубок України ім.А.М.Басіної

Клубний чемпіонат України у п’яти лігах:
Супер ліга
 Вища ліга
Перша ліга
Дитяча ліга
Регіональні ліги

Турніри найсильніших гравців до 18,15 років.
Настільним тенісом в Україні займається більше ніж 20 тис.осіб, працюють 600 тренерів, 50% - штатні працівники.
Одним з приоритетних напрямків роботи Федерації є поліпшення існуючих та створення нових центрів розвитку настільного тенісу. Покращились результати виступів українських спортсменів на міжнародній арені.
   Збірну команду України очолює Геворгизов Володимир Юрійович -ветеран фізкультурно-спортивного руху в Україні, майстер спорту , член Виконкому Федерації, працює у сфері фізичної культури і спорту понад 35 років. За підготовку спортсменів високого класу йому присвоєно спортивне звання «Заслужений тренер України». Жіночою командою опікується Песоцька Маргарита Анатоліївна. Під їх керівництвом наші  спортсмени  приймали участь в Олімпійських іграх:
2008 рік – Песоцька Маргарита м. Київ, Сорочинська Тетяна  м. Харків, Коу Лей м. Донецьк, 2012 рік – Песоцька Маргарита (м. Київ), Біленко Тетяна (Сорочинська) (м. Харків), Дідух Олександр (Львів-Чернігів), Жмуденко Ярослав (Черкаська область).
Після виступу на Чемпіонаті Європи у 2014 р. Португалія   отримали право виступати на Європейських  іграх р. в Баку в 2015 році.
За всі роки існування Федерації настільного тенісу України, слід відзначити, що наші спортсмени досягали певних успіхів: Маргарита Песоцька (тренер Пісоцька М.) неодноразова чемпіонка світу та Європи серед кадеток, юніорів, срібний призер в одиночному розряді дорослого чемпіонату Європи 2009 в Штуттгарті. Серед чоловіків Євген Прищепа (вихованець клубу «Лідер», тренер Кокуніна Т.Б. ) і український спортсмен китайського походження - Коу Лей (м. Донецьк) завоювали бронзові медалі в парному розряді на Чемпіонаті Європи 2010 року, який проходив в Остраві, Чехія. Жмуденко Ярослав, член збірної України посів 1 місце на молодіжному Гранд-фіналі настільного тенісу до 21 року в Макао (Китай), 2011 рік - спортсмені ЄВГЕН ПРИЩЕПА і КОУ ЛЕЙ на Чемпіонаті Європи в Польщі у парі зайняли п'яте місце.
Не відстає і юнацька збірна команда України, яку очолюють Кокуніна Т.Б. і Король В.І.
Саме розвитку дитячо-юнацького спорту приділяється багато уваги у роботі Федерації. Крім змагань дитячої ліги проводиться робота по організації навчально-тренувальних зборів з найкращими молодими талантами та їх участь у міжнародних змаганнях. Як результат найсильніші з них входять до 10 найкращих у Європі, а саме: Самокиш Кирило, 1997 р.н. м. Київ, Кізюк Катерина, 1997 р.н. м. Київ-Чернівці, Перебийніс Вероніка ,2001 р., м. Київ.
На Кубке Іспанія-2014. Кирило Самокиш (юніор) тренер Король  В.І.  зайняв третє місце.
  Федерація настільного тенісу не стоїть осторонь масового спорту, спорту ветеранів та інвалідів. Масовий рух має розвиток ветеранського спорту, крім участі у багатьох турнірах в Україні наші спортсмени вдало виступають на міжнародному рівні, у тому  числі  на Чемпіонатах світу та Європи. Призерами були Сегал Леонід м. Харків, Єненко Галина м. Луганськ, Костенко Анатолій м. Бердичів.
Велику увагу Федерація приділяє також спорту інвалідів. У Клубному чемпіонаті України, на пільгових умовах, виступають команди «Інваспорту» та готуються до міжнародних стартів. Багато з них стали чемпіонами та призерами чемпіонатів світу, Європи та Олімпійських ігор, у т.ч. 2012 року.
2013 рік - Паролімпійський Чемпіонат Світу Італія наші українські спортсмені Віктор Дідух, Щепанський Юрій, Сафонова Вікторія, Попов Михайло и Косміна Наталія вибороли золоті медалі.
 На Чемпіонаті Світу 2014 р. серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (Пекін) наш спортсмен Дідух Віктор  здобув звання чемпіона світу в особистому заліку.
Факт визнання авторитету президента ФНТУ В.І. Ландика і федерації України в Європі - візит в Україну президента ETTU Стефано Бозі і домовленість про проведення в нашій країні турніру найсильніших тенісистів Європи в 2007 році.
В.І. Ландик - один з авторів підручника "Настільний теніс: методология спортивної підготовки", що переведена на англійську мову і презентована на чемпіонаті світу 2006 року в Бремені.
Щорічно проводяться семінари тренерів та суддів з питань підготовки спортсменів різного рівня та проведення змагань.
Слід відзначити провідних тренерів, які виховують спортсменів : Вечерок Є.М., Кузнецова Т. (м.Херсон), Гапонова Л.В., Юношева Л.В, Маштаков Є.М. (м. Харків), Кокуніна Т.Б., Король В.І., Дробов Д., Коваль Т.М.,  Пуле В.В.   (м. Київ), Фарладанський Ю.Я. (м.Ізмаіл), Прима В.О., Долгова Т.,  Шаруненко Т.О. (м.Ялта), Салахутдінов Г.А., Філенко О., Оганесян М.В., (м. Донецьк), Хавкін В.М. (м.Суми), Бойчук Лю (м. Алчевськ), Белостоцький Г.Є. (Кривий     Ріг), Дружинін В.П. (Н.Каховка), Шевченко І.П. (м.Вознесенськ), Прокопюк В.А. (м.Львів), і  багато інших талановитих тренерів .
 Напевно, кожен спортсмен повинен знати історію виникнення і розвитку свого виду спорту - його правил, техніки, тактики, а також необхідного для занять інвентарю. Знання минулого якогось виду спорту допомагає зрозуміти його справжнє, підвищує ваш загальний спортивний рівень.
Настільний теніс є одним з найбільш популярних і загальнодоступних видів спорту, найбільшою мірою сприяє завданням розвитку масової фізичної культури. При цьому настільний теніс знаходиться в числі провідних олімпійських видів спорту, значно впливають на загальні підсумки виступу національних збірних команд у зв'язку з великою кількістю медалей, що розігруються. Все нове, що з'являється в нашому оточенні, будь-то ідеологія, мистецтво чи спорт має здатність притягувати до себе.